Церква архангелів Михаїла і Гавриїла в Рогозі

Церква архангелів Михаїла і Гавриїла в Рогозі

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Biserica de lemn Sf. Arhangheli din Rogoz.


Церква архангелів Михаїла і Гавриїла в Рогозі - одна з восьми дерев'яних церков Марамуреша, включених до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.


Марамуреш одна з найвіддаленіших і ізольованих частин Румунії, розташований на півночі, на кордоні з Україною. Дві тисячі років тому він входив в імперію даків. Римляни, які завоювали Дакію, до Марамуреша не дісталися - завадили гори, вкриті непрохідними лісами. Там продовжували жити вільні даки. А територія, завдяки своїй ізольованості, зберегла ідентичність до наших днів. Всі процеси великої міграції народів - вандалів, гуннів, слов'ян і т. д. обійшли стороною цей куточок, в якому досі живуть нащадки даків.

Туристи, які вирішили пройти гірські перевали, потрапляють у живописні долини, де збереглися культура, традиції і селянський уклад минулих часів. Головна пам'ятка Марамуреша - 93 дерев'яні церкви, вісім з яких - під захистом ЮНЕСКО. Вони побудовані в XVII - XVIII століттях, коли Марамуреш був частиною католицької Австро-Угорщини, але в силу своєї ізольованості, цей глухий куточок залишався православним.

Церква архангелів Михаїла і Гавриїла зведена 1663 року в селі Рогозе на березі річки Лапуш. Ця унікальна архітектурна споруда не схожа на традиційні православні храми. У Марамуреше церкви будували громади сіл - для себе, і відповідно до своїх уявлень. Церква зроблена багатокутною, з асиметричним дахом. Як і в інших дерев'яних церквах цієї області, квадратна дзвіниця, дуже висока, розташовується в західній частині будови.

Зовні церква прикрашена дерев'яною різьбою місцевих майстрів. Століття потому стіни і стелю розписали художники Ніколає Ман і Раду Мунтяну. У той же час до церкви прилаштували галерею, теж з настінним розписом на біблійні теми.

Церква діє, як і всі в Марамуреше, але працює і як музей.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND