Як використовувати жести Windows 10

Як використовувати жести Windows 10

Жести тачпаду - це зручний спосіб швидко виконувати завдання на ноутбуках і комп'ютерах з Windows 10, використовуючи тільки пальці і сумісну тачпад.

Жести сенсорної панелі Windows 10 неймовірно універсальні і можуть використовуватися для перемикання між додатками, відкриття часової шкали Windows, навігації з історії веб-перегляду в Microsoft Edge, прокрутки вмісту і пошуку за допомогою Cortana.


Тачпад може навіть замінити традиційну комп'ютерну мишу жестами, які можуть клацати курсором слова або об'єкта і імітувати функцію клацання правою кнопкою миші.

Інструкції у цій статті належать до Windows 10.

Популярні жести сенсорної панелі Windows 10, щоб спробувати

Тачпад на ноутбуках і комп'ютерах з Windows 10 має дивовижну функціональність. Ось деякі з найкорисніших жестів, які можуть змінити спосіб використання Windows 10.

 • Вказівник миші: це найпростіший жест Windows 10, що дозволяє використовувати сенсорну панель в якості комп'ютерної миші. Просто проведіть одним пальцем за сенсорною панеллю, щоб перемістити курсор на екран, і натисніть один раз, щоб повторити одне клацання миші. Це може бути дуже корисно під час подорожей і, наприклад, коли у вас немає доступу до миші в аеропорту або кафе.
 • Подвійне клацання миші: швидко натисніть двічі, щоб повторити подвійне клацання. Це можна використовувати у відеоіграх, а також для виділення всього слова або абзацу на веб-сторінці або в документі.

Якщо у вас виникли проблеми з подвійним клацанням, ви можете налаштувати швидкість миші і трекпаду.

 • Прокрутка вертикально і горизонтально: одночасно торкніться двома пальцями сенсорної панелі і перетягніть їх в одному напрямку вгору і вниз або вліво і вправо. Цей жест можна використовувати для прокручування вмісту на веб-сайті або в документі. Його також можна використовувати для прокрутки програм і в операційній системі Windows 10, наприклад, у списку програм і меню «Пуск».
 • Клацання правою кнопкою миші: один дотик сенсорної панелі двома пальцями імітуватиме клацання правою кнопкою миші. Це працює в багатьох додатках і в інших місцях операційної системи Windows 10. В основному ви захочете використовувати це для виклику меню для додаткових функцій або налаштувань.
 • Відкрийте часову шкалу Windows і покажіть відкриті програми. Проведіть пальцем вгору по сенсорній панелі трьома пальцями, щоб відобразити всі відкриті програми Windows 10 поруч один з одним у верхній частині екрану, а тимчасову шкалу Windows - внизу.

Тимчасова шкала Windows відображає програми та веб-сторінки, які ви відвідали на пристрої Windows 10, в хронологічному порядку. Деякі програми для смартфонів і планшетів на Android і iOS також підтримують цю функцію і синхронізують їх використання з тимчасовою шкалою Windows.

 • Перехід до стільниці. Швидко перетягніть три пальці на сенсорну панель, щоб згорнути всі програми і повернутися на робочий стіл.

Хоча при змахуванні трьома пальцями зазвичай відображаються всі програми і відкривається тимчасова шкала Windows, після змахування трьома пальцями і переходу до робочого столу буде скасовано останній жест, залишивши робочий стіл і повернувшись до останнього відкритого додатку.


 • Перемикання між програмами: проведіть трьома пальцями ліворуч або праворуч для перемикання між відкритими додатками.
 • Відкрити центр дій: натисніть один раз чотирма пальцями.
 • Відкрити Кортану: натисніть один раз трьома пальцями, щоб відкрити цифровий помічник Windows 10.

У регіонах, де Cortana не повністю оптимізована, цей жест буде працювати так само, як дотик чотирма пальцями, що відкриває Центр підтримки.

 • Зміна віртуальних стільниць. Проведіть пальцем ліворуч або праворуч, щоб пересуватися між відкритими віртуальними стільницями.

Як збільшувати та зменшувати масштаб у Windows 10

Одним з найбільш зручних жестів сенсорної панелі в Windows 10 є жест масштабування двома пальцями. Все, що вам потрібно зробити, це покласти два пальці на трекпад одночасно, а потім розвести їх в сторони або стиснути, щоб збільшити або зменшити відповідно.

Жест масштабування працює в більшості основних програм і веб-браузерів.

Microsoft Edge Gestures варто спробувати

Edge є першим інтернет-браузером Microsoft, який замінив Internet Explorer. Він також є браузером за замовчуванням на більшості нових комп'ютерів, ноутбуків і планшетів з операційною системою Windows 10 і підтримує кілька жестів сенсорної панелі, які розширюють можливості перегляду веб-сторінок.

Ось деякі жести тачпаду, які варто спробувати при використанні Microsoft Edge.

 • Назад і вперед: після перегляду декількох веб-сторінок проведіть двома пальцями вправо, щоб повернутися до останнього відвіданого веб-сайту. Щоб перейти вперед в історії відвіданих сторінок і повернутися до самої останньої веб-сторінки, яку ви читали, проведіть двома пальцями вліво.
 • Збільшення: зруште два пальці ближче або далі один від одного, щоб збільшити вміст веб-сторінки.
 • Клацання правою кнопкою миші: торкніться одного пальця один раз, щоб відкрити меню правої кнопки миші для збереження зображень і копіювання посилань.
 • Прокрутка. Проведіть двома пальцями вгору і вниз, щоб прокрутити веб-контент, як якщо б ви використовували колесо миші або традиційну смугу прокрутки з правого боку веб-сторінок.

Сувій з двома пальцями не працює?

Існує дві основні причини, через які жест прокрутки двома пальцями може працювати неправильно.

 • Ваші пальці розсуваються. При виконанні цього жесту ваші пальці повинні знаходитися на однаковій відстані один від одного для всього ковзання двома пальцями. Якщо вони рухатимуться далі один від одного або ближче один до одного, Windows 10 замість цього виявить жест масштабування.
 • Потрібне оновлення драйвера.

Як налаштувати параметри жестів Windows 10

Налаштуйте рівень чутливості жестів сенсорної панелі Windows 10.


 1. Перейдіть до пункту меню Пуск.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND