Як використовувати спеціальні символи в HTML

Як використовувати спеціальні символи в HTML

Веб-сторінки, які ви відвідуєте онлайн, створюються з використанням HTML-коду, який повідомляє веб-браузерів, що таке вміст сторінки і як візуально відображати її для глядачів. Код містить навчальні будівельні блоки, відомі як елементи, які ніколи не бачить програма перегляду веб-сторінок. Код також містить звичайні текстові символи, такі як заголовки та абзаци, призначені для читання.

Роль спеціальних символів у HTML

Якщо ви використовуєте HTML і введете текст, призначений для перегляду, вам зазвичай не потрібні ніякі спеціальні коди - ви просто використовуєте клавіатуру комп'ютера, щоб додати відповідні букви або символи. Проблема виникає, коли ви хочете ввести символ у текст, який HTML використовує як частину самого коду. Ці символи включають символи < та >, які використовуються в коді для початку та завершення кожного тегу HTML. Ви також можете включити символи в тексті, які не мають прямий аналог на клавіатурі, такі як © і ^. Для символів, на клавіатурі яких немає клавіші, ви введете код.


Спеціальні символи - це окремі частини коду HTML, призначені для відображення символів, які використовуються в коді HTML, або для включення символів, які не виявлені на клавіатурі, в текст, який бачить глядач. HTML відображає ці спеціальні символи за допомогою числового або символьного кодування, щоб їх можна було включити в документ HTML, прочитати в переглядачі і правильно відобразити для відвідувачів вашого сайту.

В основі синтаксису HTML-коду лежать три символи. Ви ніколи не повинні використовувати їх у читаних частинах вашої веб-сторінки без попереднього кодування для правильного відображення. Це символи «більше», «менше» і «амперсанд». Іншими словами, ви ніколи не повинні використовувати символ «менше» < у своєму HTML-коді, якщо це не початок HTML-тегу. Якщо ви це зробите, персонаж збиває з пантелику браузери, і ваші сторінки можуть відображатися не так, як ви очікуєте. Три символи, які ви ніколи не повинні додавати в незашифрованому вигляді:

 • менш ніж знак <
 • знак більше ніж >
 • амперсанд &

Коли ви вводите ці символи безпосередньо у ваш HTML-код - якщо ви не використовуєте їх як елементи коду - введіть кодування для них, щоб вони правильно відображалися в читаному тексті:

 • знак «менше» - & lt;
 • знак більше ніж - & gt;
 • амперсанд - & amp;

Кожен спеціальний символ починається з амперсанда - навіть спеціальний символ для амперсанда починається з цього символу. Спеціальні символи закінчуються крапкою з комою. Між цими двома символами ви додаєте все, що підходить для спеціального символу, який ви хочете додить. lt (для менше ніж) створює символ менше ніж, коли він з'являється між амперсандом і крапкою з комою в HTML. Точно так само, gt створює символ більше ніж, і amp дає амперсанд, коли вони розташовані між амперсандом і точкою з комою.

Спеціальні символи, які ви не можете ввести

Будь-який символ, який можна показати у стандартному наборі символів Latin-1, можна показати в HTML. Якщо його не буде показано на клавіатурі, ви використовуєте символ амперсанда з унікальним кодом, призначеним символу, за яким слід крапка з комою.

Наприклад, «дружній код» для авторського права - & copy; і торгівля; код для символу торгової марки


Цей дружній код легко набрати і легко запам'ятати, але є багато символів, у яких немає дружнього коду, який легко запам'ятати.

Кожен символ, який можна надрукувати на екрані, має відповідний десятковий числовий код. Ви можете використовувати цей числовий код для показу будь-якого символу. Наприклад, десятковий числовий код для авторського права - & # 169; - демонструє, як працюють числові коди. Вони як і раніше починаються з амперсанда і закінчуються крапкою з комою, але замість зрозумілого тексту ви використовуєте знак числа, за яким слідує унікальний числовий код для цього символу.

Дружні коди легко запам'ятати, але числові коди часто більш надійні. Сайти, створені за допомогою баз даних і XML, можуть не мати всіх певних дружніх кодів, але вони підтримують числові коди.

Найкращий спосіб знайти числові коди для символів - це набори символів, які можна знайти в Інтернеті. Коли ви знайдете потрібний вам символ, просто скопіюйте і вставте числовий код у ваш HTML.

Деякі набори символів включають:

 • Коди валют
 • Математичні коди
 • Коди пунктуації
 • Коди вимови
 • Коди діакритичних знаків

Неанглійські символи

Спеціальні символи не обмежуються англійською мовою. Спеціальні символи неанглійськими мовами можуть бути виражені в HTML, включаючи:

 • іспанська
 • французька мова
 • грецька
 • румунська

Так що ж таке шістнадцяткові коди?

Шістнадцятковий код - це альтернативний формат для відображення спеціальних символів у коді HTML. Ви можете використовувати будь-який метод для своєї веб-сторінки. Ви переглядаєте їх у наборах символів онлайн і використовуєте їх так само, як ви використовуєте дружні коди або цифрові коди.


Додайте оголошення Unicode до заголовка документа

Додайте наступний метатег у будь-якому місці всередині < head > вашої веб-сторінки для правильного відображення спеціальних символів.

<meta http-equ = ""content-type""
content = ""text / html; charset = utf-8"" />

підказки

Незалежно від того, який метод ви використовуєте, пам'ятаєте кілька кращих практик:

Завжди закінчуйте свою сутність крапкою з комою

Деякі редактори HTML дозволяють публікувати HTML-коди без останньої точки з комою, але ваші сторінки будуть недійсними, і багато веб-переглядачів не будуть правильно відображати об'єкти без нього.

Завжди починай з амперсанда

Багато веб-редакторів дозволяють вам не використовувати «amp;» але коли ви відображаєте один амперсанд в XHTML, це викликає помилку перевірки.


Протестуйте свої сторінки в максимально можливій кількості браузерів.

Якщо персонаж має вирішальне значення для розуміння вашого документа, і ви не можете перевірити його в комбінаціях переглядач/ОС, які використовують ваші клієнти, ви повинні знайти інший спосіб представити його. Однак перш ніж вдаватися до зображень або до чогось ще, спробуйте один з інструментів тестування браузера, який може перевіряти ваш код в декількох браузерах.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND