Що таке складний телефон?

Що таке складний телефон?

Складовий телефон - це смартфон зі спеціальним дисплеєм, який можна скласти навпіл, як аркуш паперу. У 2011 році Samsung вперше заговорила про ці гнучкі дисплеї, які можна скласти або згорнути, але тільки в 2018 році був представлений перший складовий телефон.

Гнучкі екрани не нові. У сукупності ми спостерігаємо за ними роками, мріючи про той день, коли у нас будуть пристрої, які виграють від цієї гнучкості. Але потрібні були роки, щоб побачити навіть крихітні можливості, що надаються цією технологією.


Складні телефони не нові

Коли ви використовуєте термін «складний телефон», то, ймовірно, приходить на думку старий телефон. Ті розкладні пристрої, які мали клавіатуру з одного боку і крихітний екран з іншого. Це були оригінальні складні телефони. Але ми перебуваємо в 21 столітті, тому було б розумно, щоб технології відповідали нашим нинішнім можливостям.

Певною мірою це так. Візьмемо, наприклад, в ZTE Axon M. Це складний телефон, але він має два екрани, звернені один до одного, розділених рамкою посередині. У нього немає єдиного гнучкого екрану, який легко складається, але, за чутками, ці типи дисплеїв (і, як наслідок, дійсно складні телефони) знаходяться на горизонті.

Складний телефон Microsoft: Surface Duo

У жовтні 2019 року, під час свого заходу Surface, Microsoft продемонструвала складний Android-телефон Surface Duo, випуск якого запланований на кінець 2020 року.

На відміну від Galaxy Fold, Duo являє собою пристрій з двома екранами, який відкривається і закривається як книга. Також підтримується стилус.

Складний телефон Samsung: Galaxy Fold

Одне відоме оголошення про складні телефони з'явилося 7 листопада 2018 року, коли Samsung анонсувала свій перший складовий телефон, Galaxy Fold.

Оголошення було зроблено під час конференції розробників Samsung у формі короткого тіньового відео, що демонструє коробчастий пристрій, який має не тільки цільний, 7,3-дюймовий складний дисплей на внутрішній стороні, який називається Infinity Display, але і повністю функціональний 4,5-дюймовий фронтальний дисплей, що дозволяє користувачам взаємодіяти з пристроєм у закритому стані.


Товщина телефону розчарувала користувачів, які пізніше дізналися, що Samsung замаскувала телефон, щоб приховати реальний форм-фактор.

The Royole Складний телефон

Поширеною помилкою є те, що Samsung провела перше оголошення про такий телефон. Правду кажучи, Royole, відносно молода китайська компанія, оголосила про випуск власного складного телефону Royole FlexPai в жовтні 2018 року. Назвавши його пристроєм другого покоління, Royole почала постачати їх у грудні 2018 року.

FlexPai можна використовувати в складеному вигляді як смартфон або розгорнути в 7,8-дюймовий планшет під керуванням ОС Water. На жаль, ранні огляди пристрою стверджували, що він був коротким за розміром і не зовсім надійним при використанні.

Проблеми згинаних телефонів

Концепція складного телефону - футуристична мрія про маленький, тонкий пристрій, який складається, щоб акуратно поміститися у вашій кишені. У складеному вигляді його можна використовувати як смартфон; відкритий, він веде себе більше як планшет. Однак реальність такого пристрою являє собою багатогранні завдання, які виробники повинні подолати:

  • Дисплей. Пошук відповідного матеріалу для виготовлення складного і міцного дисплея виявився більш складним, ніж припускали більшість виробників, тому Samsung з 2011 року розробляє складний телефон. Користувачі звикли до сильних, красивих, скляних сенсорних екранів зустрічаються на більшості смартфонів. Ці екрани витримують тиск введення кінчиком пальця і навіть мають тривалий термін служби, щоб протистояти подряпинам від постійного використання і введення стилуса. У складного телефону таких можливостей не буде. Через особливості телефону дисплей повинен бути гнучким, а це означає, що конструкції виконані з полімерних пластиків, які схильні до подряпин і істирання.
  • Батарея: дисплей більшого розміру або навіть два дисплеї означає різке збільшення потужності, що може бути проблемою для сучасних батарей смартфона. За останні кілька років було зроблено багато поліпшень щодо заряду батареї і терміну служби, але цілком ймовірно, що необхідні додаткові поліпшення для задоволення вимог до харчування функціональної комбінації планшета і смартфона.
  • Операційна система. Сучасні операційні системи призначені для смартфона або планшета, але не для обох. Для складного телефону потрібна була б повністю перероблена операційна система (і додатки для неї), яка могла б адаптуватися до постійно змінюваного розміру екрану. Схоже, що Android-операційна система Google - найкраща відповідь на цю проблему, оскільки Android вже давно потрібна для безперебійної роботи на різних пристроях усіх розмірів і функціональності. З цією метою Google оголосила на конференції розробників Samsung, що вона тісно співпрацює з Samsung в розробці операційної системи, що підходить для нового форм-фактора. Компанія навіть зайшла так далеко, що публічно заявила про підготовку версії Android - Android 10 (раніше відомий як Q) - буде мати вбудовану підтримку складних телефонів.
  • Виробничий процес: новий форм-фактор означає абсолютно новий виробничий процес. Поточне виробництво смартфонів добре налагоджено, але розробка складних телефонів означає більше, ніж просто зміна дисплея. Це також означає зміну корпусів для цих дисплеїв, адгезивів, що використовуються в процесі виробництва, і багатьох компонентів всередині телефону. Компанії, що переміщаються в цей простір, повинні бути готові вкладати значні кошти у виробничі витрати для створення цього нового стилю телефону. Звичайно, велика частина цієї вартості буде передана споживачам в ціні пристроїв. Royole FlexPai продається за ціною близько 1300 доларів США, що робить його найдорожчим телефоном на ринку, але, оскільки користувачі вже готові платити близько 1000 доларів за смартфон, виробники можуть не відчувати таких труднощів, щоб вимагати більш високих цін.

Складні телефонні чутки

Ринок складних телефонів дуже молодий, і в інтернеті ходять чутки. Ось вибірка з цих чуток:

Ми будемо тримати це в курсі, тому регулярно перевіряйте, що нового на цьому ринку.

  • Складний телефон Huawei: У вересні 2018 року <

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND