Введення в онлайн-ігри

Введення в онлайн-ігри

Одне приємне проведення часу, яке ви можете проводити в комп'ютерній мережі, - це грати в ігри з друзями і сім'єю. Щоб використовувати мережеві ігри та онлайн-ігри, вам може знадобитися оновити налаштування локальної мережі та Інтернету. Ви також повинні бути готові до усунення певних типів технічних проблем, зазвичай пов'язаних з локальною мережею і онлайн-іграми.

Типи локальної мережі та онлайн-ігор

Однокористувальні комп'ютерні ігри запускаються тільки на одному персональному комп'ютері. Деякі багатокористувальницькі ігри також працюють по мережі. Перевірте упаковку гри або документацію, щоб визначити характер її підтримки:


 • Ігри для ПК, в яких вказана підтримка локальної мережі або локальної мережі, дозволяють обмінюватися даними між двома або більше комп'ютерами через підключення до домашньої мережі. Кожен комп'ютер повинен запускати свою власну копію гри.
 • Комп'ютерні ігри з підтримкою Інтернету або багатокористувальницькою онлайн дозволяють вам грати наживо через високошвидкісне інтернет-з'єднання.

Ігрові приставки, такі як Microsoft Xbox, Nintendo Wii і Sony PlayStation, пропонують як локальні, так і інтернет-варіанти ігор для ігор, які їх підтримують. Кожен виробник консолі підтримує окремий інтернет-сервіс для онлайн-ігор. Наприклад, консолі Microsoft використовують функцію System Link для локального відтворення і службу Xbox Live для відтворення через Інтернет. Sony PlayStation Network полегшує інтернет - ігри між PS4 консолями.

Ви можете обмінюватися живими сесіями з тими, хто володіє консіллю одного типу і копією однієї і тієї ж гри, але ви не можете обмінюватися живими сесіями між консіллю і ПК або двома різними типами консолей.

Налаштуйте свою мережу для онлайн-ігор

Багатокористувацькі ігри для ПК зазвичай працюють у будь-якій дротовій або бездротовій домашній мережі. Деякі досвідчені геймери можуть віддати перевагу використовувати дротові з'єднання Ethernet для ігор в локальній мережі через переваги продуктивності, пропонованих Ethernet (особливо для ігор високого рівня). Крім надійних мережевих підключень, комп'ютерні ігри також виграють від запуску на системах з швидкими процесорами.

Всі сучасні ігрові приставки мають вбудовану підтримку Ethernet для підключення один до одного і до інтернету. З консолью, ви можете також використовувати бездротові ігрові адаптери, які перетворюють його роз'єм Ethernet до Wi-Fi зв'язку, що підходить для підключення до бездротового домашнього маршрутизатора.

Як для ПК, так і для консольних ігор, при використанні онлайн-підключення ви отримуєте швидке підключення до Інтернету:

 • Онлайн-ігри вимагають посилань з низькою затримкою. Як правило, ви не можете грати в онлайн-ігри через супутникові інтернет- з'єднання, наприклад, через великі затримки, пов'язані з цим видом послуг.
 • Онлайн-ігри вимагають помірної пропускної здатності інтернету. Будь-який тип послуг, крім комутованого доступу в Інтернет, забезпечує достатню пропускну здатність для окремих ігрових сесій. Однак, якщо кілька людей в сім'ї збираються одночасно грати в онлайн-ігри, вам може знадобитися збільшити пропускну здатність інтернет-з'єднання.

Усунення неполадок мережевих ігор

Будьте готові зіткнутися з деякими технічними збоями при налаштуванні та грі в онлайн-ігри.


Не вдається підключитися до інших гравців локально

Комп'ютерні ігри використовують різні номери портів для встановлення LAN-з'єднань. Вам може знадобитися змінити або тимчасово вимкнути брандмауери, що працюють на ПК, щоб розблокувати ці з'єднання. Крім того, перевірте наявність вільних кабелів, несправних маршрутизаторів та інших проблем у домашній мережі, що не належать до ігор.

Неможливо увійти в службу Інтернет-ігор

Сервіси онлайн-ігор часто вимагають налаштування інтернет-передплати, а іноді й оплати. Уважно слідуйте інструкціям при налаштуванні облікового запису в Інтернеті і, при необхідності, зверніться до служби технічної підтримки.

Деякі роутери несумісні з сервісами онлайн-ігор. Можливо, вам доведеться налаштувати налаштування маршрутизатора або замінити його іншою моделлю.

Якщо раптово або зрідка ви не можете підключитися до постачальника послуг, можливо, в цьому винна служба, а не будь-які проблеми з налаштуванням мережі та Інтернету.

Ігрові збої

Іноді під час мережевої гри екран зависає, і комп'ютер або консоль перестає реагувати на елементи управління. Причини цього включають в себе:

 • Перегрів ПК або консолі: перемістіть систему в місце з хорошою вентиляцією.
 • Проблеми з драйверами ПК. Переконайтеся, що драйвери графічних та аудіоустроїв для ПК оновлені, і спробуйте обхідні шляхи, такі як вимкнення звуку або вимкнення додаткових графічних параметрів у налаштуваннях гри.
 • Глюки гри: гра може страждати від технічних проблем (званих помилками). Знайдіть на сайті розробника гри офіційні патчі для встановлення гри або знайдіть неофіційні обхідні шляхи, опубліковані іншими гравцями онлайн.

Лаг під час гри

Термін «затримка» відноситься до млявої реакції в ігрових елементах управління, що виникає через повільність мережі. При відставанні ваш погляд на ігрові дії відстає від поглядів інших гравців, і гра також може іноді зависати на короткі періоди часу. Кілька факторів сприяють цій проблемі, в тому числі:

 • Висока затримка з'єднання з Інтернетом: розгляньте можливість зміни постачальників послуг.
 • Надлишковий мережевий трафік: коли кілька пристроїв підключаються до вашої домашньої мережі або якщо ваше інтернет-з'єднання затримується, оновіть домашню мережу або інтернет-з'єднання з більш високою пропускною здатністю.
 • Повільний ПК: для ігор на ПК оновіть компоненти своєї системи, включаючи процесори і пам'ять, відповідно до рекомендованих конфігурацій для ігор, в які ви граєте.
 • Сервери повільних ігор: як для ПК, так і для консольних ігор, інші системи (крім вашої), що використовуються для спільного використання або розміщення ігор, можуть страждати від проблем з продуктивністю. Ці проблеми недовговічні і зазвичай знаходяться поза вашим контролем.
 • Недобросовісні гравці: деякі гравці в Інтернеті використовують перемикачі затримки. Уникайте грати з цими людьми.

Щоб визначити, чи не страждає ваша гра запізнюванням, використовуйте такі інструменти, як ping на ПК, або знайдіть схожі графічні індикатори на ігрових приставках.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND