Галапагоси

Галапагоси

Галапагоські острови (офіційна назва - Архіпелаг де Колон) - це група островів вулканічного походження. В архіпелаг розташований в 1000 км від материкової частини Еквадору по обидва боки екватора в Тихому океані входить 13 великих островів 5 з яких населені.


Галапагоські острови і навколишні води утворюють однойменну провінцію Еквадору національний парк і морський заповідник Галапагос. На островах проживає трохи більше 25 000 осіб офіційною мовою є іспанська.


Згідно з дослідженнями виконаним в 1952 р. Туром Хейердалом і Арне Скьолсволдом острова відвідувалися південноамериканськими народами в доколумбову епоху. Про це свідчать знайдені в різних місцях 130 шматків кераміки та інші артефакти. Жодних слідів поховань пірамід вівтарів чи інших споруд не виявлено що дає підстави вважати що постійних поселень інків тут не було.

Візит європейців на острови вперше зареєстровано 1535 року, коли кораблі єпископа Панамського збилися з курсу. Пізніше архіпелаг описано в атласі Авраама Ортеліуса 1570 року. Першу неповну карту Галапагосів склав 1684 р. корсар Амброуз Коулі який назвав частину островів для орієнтації. Під цими найменуваннями Галапагоси увійшли в навігаційні карти. Нова Республіка Еквадор отримавши архіпелаг у власність у 1832 році офіційно перейменувала острови.

У 1986 році 70 000 кв.км. океану навколишнього острова оголосили морським заповідником а з 1990 року - зоною охорони китів. ЮНЕСКО 1978 року внесла Галапагоські острови до списку Всесвітньої спадщини 1985 року - до списку біосферних резерватів у грудні 2001 року до складу включили значну частину акваторії.

Галапагоси відомі безліччю ендемічних видів птахів тварин і рослин. Чарльз Дарвін був на островах під час досліджень з обґрунтування теорії еволюції за допомогою природного відбору.

Відвідувачі потрапляють на Галапагоси через аеропорти головних міст на островах Балтра і Сан-Крістобаль або по морю. Місце розташування островів на лінії екватора дозволяє відвідувати їх цілий рік так як температура повітря і води стабільна - 25 і 22-30 ° С відповідно. З грудня по травень - гарний час для спостереження за птахами або морськими черепахами гніздяться на пляжах. Багате морське життя прибережних вод приваблює на острови дайверів.

Більшість людей, які відвідують Галапагоси, вибирають тури на один день. Ті хто хоче залишитися довше воліють жити на борту яхт і круїзних кораблів місткістю від 12 до 110 пасажирів. Також можна оселитися в готелі на Санта-Крусі Сан-Крістобалі або Ізабеллі і відвідувати безлюдні острови.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND