Галвестон

Галвестон

Галвестон - місто в штаті Техас знаходиться на однойменному острові в Мексиканській затоці. Острів від материка відокремлює вузьку протоку.


Місто названо на честь Бернандо де Галвез-і-Мадрида - намісника іспанських колоній. Це була незвичайна людина - знаменитий воєначальник очолив війну за незалежність іспанських колоній від Великобританії віце-король Іспанії в Новій Іспанії видатний вчений природознавець організував кілька наукових експедицій.


Перше поселення на острові побудував у 1816 році знаменитий французький пірат Луї-Мішель Орі використовуючи укріплений форт як перевалочну базу для постачання зброєю мексиканських повстанців. Після загибелі Орі до влади прийшов пірат Жан Лафіт який оголосив острів «Державою Піратів» а себе призначив його правителем. У 1821 році піратів з острова вибив військовий корабель США. У 1825 році Конгрес США вирішив побудувати на острові морський порт.Після антимексиканської революції в 1836 році Галвестон став тимчасовою столицею штату Техас. 8 вересня 1900 року Галвестон був майже повністю зруйнований ураганом, який забрав безліч життів. Ураган Айк пронісся над островом у 2008 році не забрав із собою людські життя завдяки оперативним діям рятувальників.

Зараз Галвестон - одне з найбільш процвітаючих курортних міст штату Техас. З материком його пов'язують кілька мостів. Наприкінці 50-х - початку 60-х років XX століття Галвестон пережив період занепаду. У 1976 році була проведена масштабна компанія з реконструкції історичного центру міста.

Історичний центр Галвестона являє собою величну іспанську колоніальну архітектуру, відтворену на радість туристам. Деякі історичні будівлі перетворені на музеї, в інших відкриті готелі та ресторани.

У 1988 році в Галвестоні відновили історичний маршрут трамвая, що ходив тут до 1938 року. По рейках курсують дизельні трамваї, стилізовані під епоху початку XX століття. Основними його пасажирами є туристи, для яких проводяться захоплюючі екскурсії.

У Галвестоні побудований науково-туристичний комплекс Moody Gardens, що складається з трьох грандіозних пірамід зі скла і сталі. Перша піраміда з синіми склами є одним з найбільших у світі океанаріумів. Конструкція водойм дозволяє туристам бачити життя майже 8 тисяч риб та інших мешканців моря з різних ракурсів, в тому числі і з підводних скляних тунелів знизу, що особливо захоплююче виглядає в нічний час. Друга піраміда з прозорими шибками Rainforest - реконструкція знаменитого тропічного зливового лісу. Ця унікальна споруда поєднує в собі розважальний комплекс з найбільшим ботанічним садом і зоопарком. Відвідувачі побачать величні водоспади, ліани, тропічних птахів, звірів і риб. Третя піраміда зі склом червоного кольору Discovery - це колосальний науково-освітній центр і музей, що включає експонати з усього світу, в тому числі космічну техніку. Для дітей і дорослих організовані освітні програми з використанням сучасної комп'ютерної техніки.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND