Трсат

Трсат

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Trsat.


Трсат - невеликий район Рієки, відоме місце для паломників-католиків і популярна серед туристів пам'ятка. Колись Трсат вважався окремим поселенням, але з плином часу став частиною розрослого міста Рієка.


Трсат має цікаву історію. Поселення Тарсатіка було засноване тут ще в дорімські часи кельтами. У середині II століття до н. е. землі Лібурнії були завойовані римлянами. У VII ст. на ці землі прийшли слов'яни, які поступово змішалися з романським населенням.

У хроніках збереглася згадка про облогу Трсата франками, відбувалася вона в 799 році ще в період розпаду Римської імперії. Облогу спровокував герцог Ерік Фріуля під час одного зі своїх походів на Драву. Достовірно невідомо, хто саме перешкодив герцогу - слов'яни, візантійці або авари (можливо, ці народи об'єдналися для боротьби з франками). Факт у тому, що під час підготовки облоги загін Фріуля потрапив у засідку і був розгромлений. Таким чином, фортеця Трсат, що належала князю Вишеславу залишилася за Хорватією.

У 1288 році фортеця Трсат згадується як Тарсатіка. У 1466 році Трсат став частиною австрійської держави, тоді його перейменували у Ф'юме (Фалум). Під керівництвом австрійців місто перебувало до Першої світової. Винятком стали тільки 1805-1813 рр., коли фортецю зайняли війська Наполеона.

У XV-XVIII ст. Фалум грав досить помітну роль для австрійців. Трсат був єдиним портом на Адріатичному узбережжі, що належав Австрії. При тому, що Далмація і Істрія належали Венеції.

На території Трсата зберігся замок, який із задоволенням відвідують туристи. Також тут розташовані знамениті сходи Петара Кружича і арка біля підніжжя сходів. З цікавих архітектурних пам'яток тут збереглися церква Св. Юра і базиліки Діви Марії і Трсатської Богоматері (датується XV століттям). Базиліка Трсатської Богоматері має почесне звання «малої базиліки», яке належить тільки семи соборам у Хорватії.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND