Вишеград

Вишеград

Вишеград - місто в східній частині Боснії і Герцеговини на річці Дріна розташоване в зоні помірного континентального клімату середня температура влітку - близько 20 градусів взимку - до 2 морозу.


Територія сучасного поселення починаючи з 9-10 століть була частиною Великого князівства Сербії і переходила від одного знатного роду до іншого. Селище «Вишеграде» згадується в документах від 1407 року. У 1454 році містечко було завойоване турками на чолі з Османом Пашою і залишалося під владою Османської імперії до Берлінського Конгресу (1878) коли Австро-Угорщина отримала владу в Боснії і Герцеговині.


Найвідомішими будівлями різних періодів збереженими в сучасному місті були кам'яний міст і залізниця між Сараєво Увасом і Вардіште з вокзалом у Вишеграді. Перший був побудований Османським архітектором і інженером Сінаном для Великого візиря Мехмеда-Паші Соколу (Соколовича) в 1571-1577 рр а комплекс шляхів і станцію спорудили австро-угорці в 1906 році. З вартістю 75 млн. золотих крон це був один з найдорожчих подібних проектів у світі реалізований в той час.

Під час боснійської війни Вішеград був стратегічно важливим населеним пунктом, оскільки він розташований поруч з плотіною ГЕС, що забезпечує електрикою і запобігає затопленню розташованих нижче поселень.

Туристів приваблюють історія Вишеграда і красиві види з пагорбів. Найцікавіша споруда - міст Мехмеда-Паші Соколовича протягом декількох століть служить кордоном між Сербією і Боснією. Об'єкт включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а навколишні пейзажі з звивистими каньйонами річки найбільш вражаюче виглядають з човнів, що піднімаються вгору за течією Дрини. Ще одна пам'ятка - старовинна вузькоколійна парова залізниця працює за розкладом і погодженням із сербською стороною. Сезонними заходами, які проводяться в літній період, є регата по Дрині і стрибки з турецького моста в річку.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND