Віфлеєм

Віфлеєм

Віфлеєм - невелике селище на території, що входить до Юдеї, нерозривно пов'язане історичною долею з подіями, що відбувалися на Святій Землі. Місто, що знаходиться в десятикілометровому віддалі від південного передмістя Єрусалиму, практично злилося з ізраїльською столицею. Згадуваний ще в Старому Завіті Віфлеєм більш прославлений євангельськими текстами Нового Завіту засвідчили Різдво Ісуса Христа освятившим ці місця. Заснований хананеями за сімнадцять століть до нашої ери Віфлеєм пишається перебуванням у плеяді найдавніших міст планети.

«Будинок хліба» - так перекладається з давньоєврейської назва міста, що є найбільшим осередком світового паломництва. Однак історія Віфлеєма сповнена збройного протистояння. Ханаанські язичники-римляни, які захопили землю, не змогли відкинути мусульманські домагання, які спровокували хрестовий похід. Визволення Святої Землі сприяло переходу Віфлеєма під довжань Єрусалимського королівства, яке поступилося містом Османської імперії. Подальший історичний шлях Вифлеєму пролягав через статус британської підмандатної території до Палестинської національної адміністрації.


У Вифлеєм можна приїхати не тільки на один день але і знайти нічліг у комфортабельних готелях щоб мати можливість оглянути всі пам'ятки не поспішаючи.

Пам "ятки та екскурсії

Зрозуміло, нерукотворною християнською святинею у Вифлеємі вважається Печера Різдва, яка стала місцем пришестя Ісуса Христа у світ. Базиліка Різдва Христового розташувала свої нефи над священною печерою. Церква Святої Катерини - головна католицька споруда Вифлеєма, сусідить з базилікою.

Площа Ясел Христових, де зведені стіни базиліки Різдва Христового, вважається християнським культовим місцем. І в будні паломництво християн наповнює площу інтернаціональним багатолюддям. А вже напередодні Різдва з традиційною міською ялинкою знаменується багатотисячним хором, який до півночі радісно виконує різдвяні гімни.

Мріючі про материнство прагнуть відвідати Молочний грот Богородиці, створений у місці укриття батьків Ісуса Христа від переслідувачів. При годуванні немовляти пещери, що потрапила на стіни, і підлога молочна крапля пофарбувала інтер'єр грота в білий колір. Відтоді порошком із печери віруючі виліковують безпліддя і долають проблеми з лактацією.

Розташування Вифлеєма на палестинській території створює проблемну обстановку. Подолання розділової стіни з бетону через контрольні пункти обставлено певними складнощами. Зокрема ізраїльська влада періодично перекриває пункти проходу з міркувань безпеки.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND