Все про хвороби і шкідників грошового дерева. Лікування та фото уражених рослин

Все про хвороби і шкідників грошового дерева. Лікування та фото уражених рослин

Товстянка належить до невибагливих у догляді рослин, що рідко вражаються захворюваннями і шкідниками. Ослаблення імунітету квітки часто пов'язане з порушеннями правил вмісту.


У цій статті розповідається, які хвороби і шкідники у крассули бувають і що з цим робити.


Які хвороби існують у красули, їх лікування і фото

Більшість уражень красули пов'язано з грибковими або бактеріально-вірусними інфекціями. До сприятливих факторів їх появи відносять холод і сирість у приміщенні, надмірний полив у зимовий час. Далі описані можливі захворювання товстуни і представлено їх фото.

Що робити, якщо рослина хворіє бактеріальною патологією?

До поширених хвороб суккулентів належать:

Мозаїка епіфілюм

На тканинах рослини з'являються трохи поглиблені, прозорі розпливчасті плями жовтого відтінку. Лікування патології немає, квітку необхідно знищити.

Жовтяниця листя

Спричиняє поступову зміну кольору листя на жовтуватий колір. Захворювання захоплює молоді втечі, під час цвітіння бутони підсихають і опадають.

Розростання тканин

Нагадує ракові новоутворення, пов'язане з атаками хвороботворних бактерій. Крассула може чинити опір захворюванню кілька років, продовжуючи рости і цвісти, але через деякий час все одно загине.

Як боротися з грибковою недугою квітки?

Симптоми захворювань при ураженні грибком і подальше лікування залежить від виду збудник.


Фузаріоз

Захоплює коріння і поступово поширюється на зелену частину суккуленту, які проводять прожилки. При розрізі листа добре помітний іржавий відтінок хворих тканин. Зовні рослина припиняє рости, листя і стовбур стають млявими, бліднуть.

Хворі ділянки вирізають гострим скальпелем або ножем, слідом проводять обробку фунгіцидом. Надалі квітку тримають у сухому приміщенні - до повного затягування рани. Крассулу пересаджують, попередньо обробивши землю і горщик Фітолавіном, Тріхофітом або Фітомпорином-М.

Як лікувати від фітофторозу?

Викликає гниття кореневої шийки грошового дерева і подальше поширення інфекції по всіх частинах рослини. Проявляється появою сіро-бурих плям на зелених частинах, гнилі ділянки відмирають.

Пошкоджені ділянки обрізають, місця зрізів посипають порошком з деревного вугілля або обробляють дезінфікуючим розчином. Заходи дадуть результат тільки на перших етапах розвитку цієї хвороби, в інших випадках від суккулента позбавляються.

Бура плямистість (антоніз)

Антокроз проявляється округлими світлими плямами, поглибленими всередину листової пластини, або буруватим плямистим ураженням, що викликає висихання, твердість і кірку на листі.

Лікування успішно тільки на початку розвитку захворювання, передбачає вичерпання проблемних ділянок і їх присипання деревним вугіллям. Вигляд у квітки не відновлюється.

Мокра гниль

Захоплює стебель, відрізняється швидким поширенням - рослина може загинути за кілька діб. При невеликому ураженні хвору тканину видаляють, місця зрізу обробляють антисептичним розчином.


При пізньому виявленні суккулент врятувати не вдається. Причиною мокрої гнилі вважають поливи холодною водою і перезволоження ґрунту.

Суха гниль

На стеблях виникають ділянки сухості, під якими знаходяться висохлі тканини. Лікуванню хвороба не піддається, грошове дерево знищують. Для попередження поширення сухої гнили по інших квітках проводять дезінфекцію горщика і підвіконня, одноразову обробку фунгіцидами.

Які шкідники можуть бути у товстуни?

Крім бактеріально-вірусних і грибкових інфекцій квітка може піддаватися атакам комах-шкідників. Методи боротьби з паразитуючими організмами відрізняються, як і основні ознаки хвороби.

Павутинний кліщ

Практично непомітний на поверхні грошового дерева, визначається за сріблястим нальотом. Тонка павутинка оплітає листя і стовбур, сам шкідник - це червона або сіра точка, що постійно переміщається по рослині. З часом листя покривається бурими плямочками, жовтіють і опадають (про всі причини, через які можуть жовтіти і опадати листочки біля грошового дерева ми писали тут).

Мучнистий червець

Шкідник локалізується в пазухах листя, де він займається поїданням тканин рослини і висмоктуванням його соку. Патологія супроводжується зниженням імунітету і опаданням листя. Визначити мучнистого червеця можна за виділеннями в пазухах, що нагадують грудки вати.


Позбавляються від комахи за допомогою душа для квітки, пошкоджені області протирають ватним диском, змоченим у спиртовому або часниковому розчині. Для закріплення результату можна використовувати Актеллік, Фітоверм і Аполло.

Щитівка

Відрізняється великими розмірами, добре видно на поверхні рослини. Жіночі особини нерухомі і розташовуються на листях або стеблях. Шкідник пофарбований у бурі або світло-коричневі відтінки.

Кореневий червець

Поява паразитуючого організму визначається тільки при пересадці товстунки. На кореневій системі будуть помітні сторонні нарости і комахи з білим тільцем. Шкідника видаляють гарячою проточною водою (50 градусів). Потім двічі проводять обробку коренів, з проміжком у 7 днів, розчином Актелліка або Фуфанона.

Більшість захворювань грошового дерева пов'язані з неправильним доглядом або використанням землі, взятої в лісових масивах або на присадибних ділянках.

Побажання, обсипання листя, поява на ньому бурих, сірих або чорних плям повідомляє про серйозні проблеми. Ігнорування первинних симптомів призведе до швидкого поширення хвороб і загибелі кімнатної квітки.


Корисне відео

У цьому відео розказано про хвороби товстуни:

Тут подробиці про шкідників товстуни:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Хвороби Грошового дерева та інші проблеми цього Суккулента

Цей Суккулент є африканською рослиною, тому Грошове дерево (Крассулу) не потрібно поливати дуже часто. Водночас вони потребують вологи більше за інші суккулентні рослини. Потрібен баланс: занадто багато або занадто мало вологи шкодить квітці.

Товстянки досить чуйні рослини, і просто нормалізувавши полив, ви зможете усунути багато проблем. Однак не вірте міфу, що їх надзвичайно важко вбити, тому що деякі проблеми все ж здатні завдати шкоди квітці. Детальніше про те, які проблеми можуть виникнути і як їх вирішити, читайте нижче.


Відхід у домашніх умовах: захворювання Толстянки і способи лікування проблем

Вдихніть нове життя у вашу Крассулу, витративши трохи часу і прочитавши про те, що відбувається з вашою рослиною. А потім зробіть прості кроки і поверніть здоров'я рослині.

Що робити, якщо квітка зморщується

Якщо ви помітили, що Грошове дерево починає зморщуватися, перевірте колір і текстуру листя. Якщо вони забажали й обмякли, то рослина поливає занадто часто. Але іноді може бути не достатньо просто зменшити частоту і кількість поливу.

У цьому випадку необхідно пересадити квітку в новий субстрат, який виводить достатню кількість вологи. Крім цього не забудьте використовувати горщик з дренажним отвором. Це дозволить уникнути безлічі проблем.

Чому опадають листя, а рослина зникає

Побажання і опадання листя в першу чергу свідчить про проблеми з поливом - вологи занадто багато або недостатньо. Перше, що потрібно зробити, так це припинити полив.

Тепер ваша Крассула потребує правильного ґрунту. Як і більшість інших рослин, вона потребує не тільки вологи, а й поживних речовин, які містяться в ґрунті. Найкраще використовувати спеціальну суміш для Кактусів і Суккулентів.

Чому Суккулент хворіє, стаючи коричневим

Потемнення листя на Грошовому дереві свідчить про те, що ви не достатньо доглядаєте за квіткою, і він відчуває нестачу вологи. Крім цього ви можете помітити, що листя почали зморщуватися і жовтіти.

Поступово збільшуйте обсяг води, яким ви поливаєте рослину. Крім цього, зверніть увагу на ґрунт, можливо, вона затримує занадто мало вологи. У цьому випадку потрібно її змінити.

Ознак жовтизни немає, але листочки виглядають пониклими

Те, що листя Толстянки виглядають пониклими є наслідком недостатньої кількості води в них. Тому щоб Суккулент стояв прямо, йому потрібно зібрати воду в листях.

Це дуже зручно: коли квітка починає поникати, це знак, що вона потребує поливу. Найсмішніше, що як тільки ви полетите його, листя і стебли піднімуться протягом всього декількох годин.

Якщо Крассула захворіла і почала чорніти?

Це може бути сонячним опіком, наслідком надмірного поливу або, можливо, проблем з комахами. Знайти конкретну причину досить важко, тому розглянемо три варіанти.

Якщо почорнення викликано сонячним опіком, листя буде сухим. Якщо вони м'які, це ознака надмірного поливу. Якщо ні те, ні інше не підходить, швидше за все проблема зі шкідниками. У цьому випадку ви можете обробити рослину спиртом і зробити пересадку.

Зверніть увагу! Чорні плями не зникнуть, тому просто зріжте уражене листя (не забудьте стерилізувати інструменти).

Як оживити деревце, вражене чорною гниллю

Найчастіша проблема Крассули - гниття стеблів. Це можна виправити, тому не потрібно відразу викидати рослину. Все що вам потрібно, так це ніж, щоб зрізати згнилу частину стебля.

Виправлення ситуації з чорною гниллю полягає в тому, щоб повторно пересадити квітку. Коли ви це робите, потрібно пам'ятати про кілька речей:

  • використовуйте відповідний ґрунт;
  • новий горщик повинен мати дренажні отвори;
  • супутане коріння слід відокремити, щоб поліпшити поглинання повітря.

Як врятувати від шкідників: поява білої речовини

Біла речовина на листях Крассули може виникати в декількох випадках. І тільки в одному випадку це добре, коли рослина виділяє епікутикулярний віск (природний бар'єр для захисту від сонця). Але найчастіше це пов'язано з появою шкідників.

Болісна роса

Це грибок, який часто починає своє поширення з нижнього боку листя. З цієї причини, іноді варто заглядати під листя, щоб виявити проблему на ранніх стадіях розвитку.

Хоча це грибкове захворювання, воно рідко призводить до летального результату. Швидше за все мучниста роса зупинить розвиток квітки. Хоча все ж через порушення фотосинтезу листя може опадати.

Зараження болісними червцями

Мучнисті червці - найлютіші вороги Толстянки. Отже, якщо ви помітили білі пухнасті плями, негайно прийміть заходи. При достатній їх кількості, мучнисті червці почнуть висмоктувати з рослини всі соки. Зрештою квітка просто зав'яне і помре.

Коли ви маєте справу із зараженням борошняних жуків, не покладайтеся на спреї. Використовуйте спирт і ватні диски, щоб обробити заражену рослину. Також слід пересадити квітку в новий субстрат, щоб остаточно позбутися цієї проблеми.

Про що вам розкажуть мурахи

Мурахи не завдають шкоди рослині безпосередньо, але вони є сигналом, що на квітці живуть інші комахи. Наприклад, мурахи збирають тлю для своєї медової роси.

І це ще не все. Ще одна проблема: мурахи можуть оселитися в ґрунті і зруйнувати кореневу систему. Так що так, мурахи не такі вже й нешкідливі. Використовуйте цукрову воду, щоб стримувати мурашок. З дрібнішими комахами допоможе впоратися обробка Крассули спиртом.

Як ви вже зрозуміли, найбільш поширеною причиною появи проблем є полив або використання неправильного ґрунту. Тому поливайте Грошове дерево обережніше, не часто. Навіть одного разу на тиждень може бути занадто багато, тим більше в зимовий час.

Корисне відео

Рекомендуємо до перегляду цікаве відео з описом частих хвороб і шкідників Суккулентів:

Більш детальну інформацію читайте за посиланнями, розміщеними в цій статті, або в матеріалах, розташованих нижче під формою коментарів.

Не забувайте ділитися матеріалом у соціальних мережах, залишайте коментарі, а також підписуйтеся на нашу групу ВКонтакте і Pinterest, щоб не пропустити інші цікаві пости!

Хвороби і шкідники товстуни - як з ними боротися?

Крассула має сильний імунітет проти різного роду захворювань, тому найчастіше виниклі проблеми пов'язані з неправильним доглядом або невідповідним місцем розташування горщика. Щоб визначити причину недуги, необхідно ретельно оглянути квітку і зіставити зовнішню ознаку з тим чи іншим негативним фактором змісту. У статті нижче опишемо хвороби товстуни з фото прикладами і розберемося, як з ними боротися.

Неправильний відхід

Перш за все, слід розглянути негативні фактори, які відносяться до помилок у вмісті рослини. Саме вони в більшості випадків призводять до погіршення зовнішнього вигляду товстуни, опадання або почорнення листя, непропорційного зростання тощо.

Пожелтение и опадание листвы.

Дуже часто власники товстуни стикаються з цією проблемою. В даному випадку для усунення проблеми важливо дотримуватися таких правил поливу:

Проводити зволоження ґрунту тільки теплою водою, попередньо відфільтрованою або відстійною. При поливі холодною водою, різниця температури повітря і ґрунту може згубно позначитися на стані рослини.

Не слід допускати надмірного перезволоження ґрунту в холодну пору року. Така ситуація призводить до загнивання коріння, а також утворення грибка.

Відмирання листя може бути викликано пересиханням ґрунту влітку. Якщо її верхній шар став занадто твердий, негайно політь квітку.

Витягування стебля

Непропорційний розвиток куща часто відбувається через недостатнє освітлення. При дотриманні норм поливу, але брак сонячного світла товстянка витягує стебла, намагаючись дістатися до сонця. У підсумку спостерігається недостатній розвиток листя і гілок, при їх великому зростанні.

Якщо грошове дерево хворіє з цієї причини - достатньо поставити його ближче до вікна. Однак важливо не допустити надмірно тривалого попадання сонячних променів, щоб виключити появу опіків.

У деяких випадках стеблі витягуються внаслідок нормального розвитку красули. Щоб не допустити їх завалювання на бік, слід пересадити квітку в широкий горщик. Його коренева система розростається в горизонтальній площині, тому пересадка в більш глибоку ємність не дасть очікуваних результатів.

М'яке листя

Якщо листя грошового дерева втратило пружність і розм'якшилося, то до цього міг призвести зайвий полив, нестача освітлення або невідповідна температура в приміщенні. Слід негайно розпочати процес відновлення квітки, інакше незабаром вона повністю загине.

Рослина витягується з горщика разом з грудкою землі, потім грунт видаляється. Виконується огляд кореневої системи.

Зверніть увагу!

При виявленні загниваючих або уражених цвіллю ділянок проводиться їх обрізання. Далі коріння промивається під потоком води кімнатної температури, зрізи обробляються деревним вугіллям або подрібненими до порошку таблетками активованого вугілля.

Залишилося висадити товстунку в горщик з використанням нового субстрату. Для першого поливу застосовується карбендазим. Рослина ставиться на світле місце, але без попадання прямого сонячного світла.

Немає сенсу спасти красулу якщо гниття коріння відбувається біля основи, або вони є м'якими і темними по всій довжині.

Чорніє листя

Якщо листя грошового дерева покривається чорними плямами, це свідчить про сонячний опік. Нездорова ділянка виникає строго в місці попадання променя світла і ніяк не поширюється надалі. Почорнілий лист можна видалити, а також подбати про запобігання попадання прямих сонячних променів на квітку надалі.

Однак існує й інша причина утворення чорних плям на листях товстунки - грибкове зараження. Боротьба з такою недугою полягає в застосуванні препарату Фітоспорин-М. Його розводять у дворазово збільшеному обсязі води, після чого ретельно розмішують і знову розбавляють з водою (більш детально процедура буде описана в інструкції до препарату). Отриманим розчином проводять обприскування листя, через деякий час операцію повторюють.

Відсутність росту, засихання

Товстянка припинить свій зріст, якщо її корінням стане тісно в горщику. Слід підібрати ємність трохи більше за обсягом. Новий горщик повинен бути ширшим і лише трохи вищим, оскільки коріння воліє рости в горизонтальній площині. Пересадку квітки краще проводити навесні, однак при ураженні грибком та інших захворюваннях відкладати процедуру не можна.

Уповільнення розвитку також може відбутися в період зимового спокою. Це нормально явище, не вимагає вживати жодних заходів.

Ще однією причиною може стати брак поживних речовин у ґрунті або погане освітлення. Необхідно придбати комплексні підживлення в спеціалізованому магазині і використовувати їх відповідно до інструкції.

Важливо!

Засихання листя свідчить про неправильний режим поливу. Під корінь може вноситися надлишкова або недостатня кількість вологи. Влітку полив проводиться частіше, після підсихання верхнього шару землі, взимку - рідше.

Білі точки на листях

Грошове дерево може бути надмірно напитано вологою, одержуваною не тільки з землі, але і з повітря. У результаті рослині доводиться відкривати суперечки на листових пластинах, щоб позбутися зайвої води.

Особливої небезпеки прояв білих точок не обіцяє, проте слід звернути увагу на частоту поливу і по можливості знизити вологість у кімнаті (наприклад, підвищити температуру обігрівачем, якщо мова йде про зимовий період).

Почервоніння листя

Зміна кольору листової пластини з зеленого на блідо або навіть яскраво-червоний може відбуватися з трьох причин:

  • тривале попадання прямого сонця;
  • відсутність достатньо припливу свіжого повітря;
  • брак поживних компонентів у ґрунті.

Лікування буде відповідним:

  1. Забезпечити рослині затінення.
  2. Регулярно провітрювати приміщенні "

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND