Як посадити будинки алое своїми руками з листа або відростка

Як посадити будинки алое своїми руками з листа або відростка

Сучасний темп життя диктує людям віддавати перевагу невибагливим і корисним рослинам, тому любителям домашньої зеленої аптеки необхідно знати, як посадити алое, щоб воно добре взялося і радувало власників своїми дивовижними здібностями. Про це і піде мова в нашій статті.


Підготовка

Присутністю суккулентів у будинку нікого не здивуєш. Багато хто вирощує їх через лікувальні якості, особливо проявляються у алое деревовидного, яке ще називають сторічником і алое віра.


Приступаючи до вирощування рослини необхідно відразу визначитися з місцем для нього. Для цього суккулента відмінно підходить вікно, що дивиться на південь або схід. Бажано уникати північної сторони. Квітка любить гарне освітлення, але від прямих променів сонця її потрібно оберігати. Для його нормального розвитку створюють легке затінення, яке піде тільки на користь.

Для посадки алое потрібні неглибокі глиняні або пластикові горщики. Корені повинні розташовуватися вільно, щоб відстань від них до стінок ємності становила не менше 3 см.

Алое добре росте в ґрунті для кактусів і суккулентів, які продаються в спеціалізованих торгових точках і супермаркетах. Але при бажанні його можна приготувати самостійно. При цьому потрібно не забувати про деякі тонкощі.

Ґрунт повинен бути легким, добре дихати, вільно пропускаючи через себе повітря. Слід відмовитися від додавання торфу до суміші. Кислотно-лужний баланс повинен бути низьким або нейтральним. Для полегшення ґрунту, додання повітряності додають матеріали, що не дають зліжуватися: гравій, керамзит, дрібна бита цегла, великий річковий пісок, мушлі, перліт.

Почвосмесь зазвичай складається з листової землі, перегну, глини, поєднаної з дерном, керамзиту або іншого дренажного матеріалу. Всі компоненти беруть у рівних частинах і укладають у горщик у певній послідовності. Дно застилають дренажним матеріалом, потім поміщають ґрунтом, на нього гравій або мушлі, можна великий пісок.

Способи розмноження

Для цього процесу є багато варіантів:


 • черенком (чубуком);
 • аркушем;
 • верхівковою втечею;
 • прикореневим відростком;
 • насінням.

Чорняво

Виростити алое можна з фрагментів суккулента.

Для цього вибирають дорослий екземпляр невибагливої квітки, що має 7-10 розвинених листочків. Кущик повинен бути здоровим, міцним, без слідів хвороб і пошкоджень. Від нього гострим і чистим ножем відокремлюють необхідну частину, для дезінфекції обробляють зрізи активованим вугіллям і залишають на кілька днів (5-7) в темному місці на відкритому повітрі. Можна покласти в холодильник, попередньо обернувши папером і встановивши середнє охолодження. Коли ранку на зрізаному шматочку підвялиться, його можна висаджувати в грунт.

Зважаючи на те, що алое суккулент, не можна занурювати зрізаний з нього матеріал в ємність з водою перед посадкою. Це спровокує гниття і загибель черняка. Вкорінювати потрібно в ґрунті.

Щоб не допустити застою вологи, в горщику з керамзиту або інших матеріалів влаштовують дренажний шар, що допомагає зайвій рідині стікати з горщика в піддон. На нього укладають заздалегідь підготовлений грунт. Череня поміщають у ґрунт таким чином, щоб нижній листочок злегка стикався з ним. Для додання стійкості відростку на верхньому шарі ґрунту розміщують дрібну гальку або гравій. Одночасно вони гратимуть роль мульчі, що перешкоджає випаровуванню вологи.

Саджанець поливають і поміщають у тепле містечко, де світло і немає агресивних сонячних променів. Високої вологості він не потребує.

Коріння з'являються через 2-4 тижні. У цей час велике значення має те, наскільки правильно організований полив рослини. Оскільки воно легше переносить посуху, ніж перезволоження, то відповідно потрібно дотримуватися цієї особливості і не старанно старанно.

Поява на саджанці першої молоденької зелені означає, що вкорінення завершено.


З аркуша

Отримати повноцінну рослину можна посадивши листок. Його акуратно відокремлюють біля основи (просто відщипують), підвялюють, а потім занурюють у ґрунт на глибину близько 5 см. Для створення комфортних умов накривають банкою, склянкою або целофаном. Міні тепличку поміщають у тепле і світле місце, не забуваючи дотримуватися режиму поливу, щоб не допустити перезволоження землі, оскільки посадковий матеріал може загинути. Через 10-15 днів почнуть відростати корінці, а потім через такий же час рушить у ріст молода зелень. А значить, скоро у вас буде повноцінний кущик алое з листа.

Верхівка втеча

Іноді при необережному поводженні обламується частина дорослої рослини. Це не дивно, адже великі соковиті стебли ніжні і крихкі і при невдалому переміщенні квітка може розділитися на дві частини. Одна залишається в землі з корінням, а другу - красиву верхівку може очікувати сумна доля. Але якщо знати, як виростити сторічник з відростка без коріння, то врятувати кущик можна. Для цього уламану частину поміщають у холодильник на кілька годин. Тим часом готують ємність, дренаж і ґрунт. У зволожену землю поміщають відросток, заглибивши його на 1,5-2 см. Горщику з саджанцем відводять світле тепле місце. Доглядають так само, як і в попередніх варіантах. Поливають дбайливо, у міру висихання ґрунту.

Прикореневий відросток

У просторіччі їх називають «дітками». Цей спосіб дозволяє збільшити кількість екземплярів за рахунок оточуючих дорослий куст відростків. Щоб сторічник швидко взявся, дотримуються низки простих правил.

 1. Пересаджують екземпляри, у яких сформовано, як мінімум, 3 листочки.
 2. Прикореневу «дітку» слід відокремлювати від дорослої рослини при його черговій пересадці.
 3. Вибирають екземпляр, що має маленькі корінці.


Від основного батьківського куща їх відокремлюють при запланованій пересадці дорослої рослини. Для цієї процедури використовують гострий ніж або різак. Дітку відділяють таким чином, щоб вона мала маленькі корінці. Здорові екземпляри садять негайно, а злегка пошкоджені - підвялюють.

Для посадки відростка в горщику влаштовують дренажний шар, на нього поміщають грунт, такий же, як і для черенків і добре його зволожують. Після цього слід почекати, коли в піддон стече зайва волога, потім можна зайнятися висадкою молодого кущика. Його заглиблюють у ґрунт на 1 см. Першу декаду здійснюють щоденне зволоження, суворо дотримуючись «золотої середини». Рослину не можна заливати і доводити до пересихання, щоб несформована коренева система не загинула. Через місяць на рослині з'являться молоденькі листочки. Це означає, що вкорінення пройшло успішно.


Насіння

Бажаючі отримати відразу багато рослин можуть скористатися їх зернышками. Ґрунт для цих цілей готують заздалегідь, застосовуючи потрібні компоненти, що відповідають вимогам рослини. Посуд для посіву беруть дрібний і невеликий. Заповнюють її землею, злегка зволожують і на ній розкладають насіння. Зверху присипають пісочком шаром в 1 см. Ємність накривають плівкою або склом, щоб створити сприятливі тепличні умови, і забезпечують елементарним доглядом.

Він нескладний. Потрібно стежити за тим, щоб у приміщенні, де розташовуються сіянці, температура була вище 20 градусів С, влаштовують додаткове освітлення.

Одночасно з цим забезпечують якісний і дбайливий полив, обприскуючи відрослі молоденькі листочки. Не можна допускати пересихання ґрунту. Коли кількість семядолів буде більше трьох, розсаду переносять в окремі маленькі горщики. Їх висота не повинна перевищувати 5 см. Через рік підрослі екземпляри переносять у більш великий горщик, де вони будуть рости і розвиватися далі.

Вирощування алое насіннєвим способом справа клопітка, тому до неї вдаються рідко. Таким чином отримують велику кількість примірників, адже виживають вони набагато краще, ніж відростки або черенки.

Посадка

Чубуки, верхівці втечі, листочки після підвялювання висаджують у заздалегідь підготовлений грунт. Роблять це так: посадковий матеріал поміщають у вологу землю вниз зрізом на глибину 2-3 см. Потім накривають його скляною банкою або целофаном, щоб створився тепличний мікроклімат. Горщик з саджанцями тримають у світлому, але захищеному від прямих сонячних променів місці. Відбираючи втечі, слід віддавати перевагу таким, що має 5-6 листочків. Стеблі занурюють у землю до точки росту нижньої семядолі. Щоб втеча зберігала стійкість, навколо неї викладають дрібні камінчики. Потім обладнають мінітепличку, не забуваючи зрідка зрошувати ґрунт. «Дітки» відправляються на нове місце зростання з уже наявними корінцями. Якщо, відокремлюючи прикореневе відгалуження, ви пошкодили корінь, то необхідно перед висадкою в грунт протягом декількох днів підсушити його. Неушкоджені екземпляри садять відразу.


Відхід після посадки

Доглядати за алое просто, тому рослину можна рекомендувати як навчальний посібник початківцям квітникарів. Досить регулярно виконувати кілька постійних операцій.

Полив.

Зрошують його нечасто, адже столітник має здатність довго жити без вологи: навесні і влітку щотижня, а в холодний час досить цю процедуру провести два рази на місяць. Слід не допускати рясних зволожень, оскільки надлишки води в ємності провокують загнивання кореневої системи.

Щоб не допустити цього, в горщику, що має отвори для стоку зайвої вологи, влаштовують дренажний шар. Вода для поливу повинна бути теплою - + 25 - + 35 градусів С. Є заміна цією процедурою. Ємність з алое можна поставити в лоток з водою, ґрунт і коріння напитаються вологою через отвори в донечці горщика.

Підживлення

Вирощування алое, як будь-якої рослини, не може обійтися без хорошого харчування. Добриво під нього вносять щомісяця протягом усього року, крім зими, коли рослина відпочиває. Краще використовувати спеціальний склад для кактусів і суккулентів, а також підживлення рідкими комплексними мінеральними добривами, яка дає хороші результати.

Алое має отримувати багато світла, але уникати впливу прямих сонячних променів, щоб не отримати опіку і не перебувати в сухому повітрі, який згубно діє на нього і набагато небезпечніше такого ж ґрунту.


Корисно обприскувати листя і повітря навколо суккулента. Це має велике значення для здоров'я рослини. Також важливий для квітки доступ свіжого повітря, тому необхідно регулярно провітрювати приміщення, уникаючи протягів.

Тепер ви знаєте, як в домашніх умовах розмножити алое всіма доступними способами. Сподіваємося, що ця корисна рослина буде користуватися у вашій родині любов'ю і повагою, а його сувора і неброска краса пожвавить інтер'єр.

Відправте в свою соціальну мережу, щоб не втратити:

Як посадити алое без коріння - покрокова інструкція

Алое рідко радує цвітінням в домашніх умовах, але в той же час воно є улюбленцем багатьох квітникарів. Ця рослина відома неабиякою формою, лікувальними властивостями, корисністю її соку для шкіри. Йому характерна особливість завжди відрощувати втрачену частину, що досить примітно для розмноження квітки. Про те, як посадити алое без коріння, можна дізнатися з цієї статті.

Розведення алое в домашніх умовах

Щоб алое могло нормально розвиватися в кімнатних умовах, його необхідно балувати поживним грунтом. Відразу після пересадки в новий горщик, слід підгодовувати рослину добривами для суккулентів:

 • комплекси, що містять мінерали, потрібно додавати безпосередньо в грунт, а не на саму квітку;
 • навесні та влітку частота підживлень повинна бути не менше ніж раз на два тижні;
 • добрива можна додавати тільки у зволожений субстрат.

Розмножується алое в домашніх умовах легко. Для цього можна використовувати насіння, але їх посадка і вирощування є досить довгим і трудомістким процесом. Краще вдаватися до вегетативного розмноження - черенками або відростками.

Навіщо знадобиться відросток

Посадка алое без коріння - абсолютно реальне завдання, для виконання якого знадобиться відросток рослини. Як взяти відросток у алое? Він акуратно зрізається на мінімальній відстані від стебля, а місце зрізу в ту ж хвилину обробляється активованим вугіллям. Відрізана частина зберігається день-два в сухому і бажано темному місці. За цей час на паростку утворюється своєрідна плівочка, яка виконує захисну функцію і служить провідником поживних речовин.

Як правильно посадити алое в горщик відростком? Потрібно занурити його в грунт на 2-3 см зрізом вниз, так, щоб він прийняв вертикальне положення і був стійкий. Також рекомендується обкласти з усіх боків дрібними камінчиками або тирсою, щоб зелена маса, що знаходиться зверху ґрунту, не торкалася до землі. Посадковий матеріал накривають скляною баночкою або звичайним поліетиленовим пакетом. Горщик з рослиною ставиться на добре освітлене місце. Щоб частина алое більш стрімко утворювала коріння, попередньо її можна обробити стимулятором зростання.

Догляд за посадженою квіткою досить простий:

 • систематичне зволоження ґрунту, обприскування рослини і провітрювання;
 • щоб не допустити гниття, полив краще здійснювати за допомогою поставленого під горщик піддону;
 • використовувати тільки злегка теплу воду;
 • тримати горщик у світлому місці, але оберігати посаджений паросток від прямих сонячних променів.

Терміни посадки і правильний вибір ґрунту

Найбільш оптимальний період для посадки алое - весна. З середини березня і до кінця травня квітка активізується у своєму зростанні, стрімко розвивається і вкорінюється на новому місці. Якщо є необхідність, то посадкою рослини можна займатися восени або навіть взимку, але в такому випадку велика ймовірність його загибелі.

Перед тим як пересадити відросток алое, необхідно правильно підібрати ґрунт, який сприяє швидкому вкоріненню паростка. Він найкраще приживається в збалансованому ґрунті для кактусів. Головне, щоб у субстраті містилося багато поживних елементів і заліза.

Основні вимоги до ґрунту:

 • вона повинна бути добре розпушеною, що володіє відмінною повітропроникністю;
 • найбільш прийнятний нейтральний або слабокислий грунт;
 • як добавки можна використовувати деревне вугілля або пісок.

Додавати торф не рекомендується, інакше субстрат стане занадто кислим. Перш ніж застосовувати землю для вирощування алое, її бажано піддати впливу високих температур.

Чоренкування

Варіантів, як виростити алое з відростка без коріння, дійсно багато. Один з дієвих способів - черенкування. Вдаватися до нього найкраще наприкінці весни - початку літа. Для розмноження необхідні бічні втечі, які ростуть уздовж стебля. Вони відрізаються продезінфікованим ножем і протягом декількох днів витримуються в сухому приміщенні.

Після підсушки черенки занурюються в попередньо підготовлений ґрунт на основі піску. Відстань між саджанцями має бути не менше 4-х сантиметрів. Поглиблювати їх потрібно небагато - приблизно на 1-1,5 см. Ґрунт слід регулярно поливати, підтримувати його у зволоженому стані, а після появи перших корінців - зробити полив ще більш інтенсивним.

Через кілька тижнів череньки, які вже обзавелися власною кореневою системою, можна пересаджувати в окремі, більш габаритні ємності.

Посадка відростка алое без коріння: правильна підготовка паростка і його пророщування

Перевага алое порівняно з іншими кімнатними рослинами полягає в здатності його листя і втечі до вкорінення. Достатньо зрізати листок, помістити у воду або поживний субстрат, і через деякий час він перетвориться на самостійну рослину. Однак незважаючи на уявну простоту, цей процес вимагає дотримання низки умов.

Чи можна посадити алое без кореня?

Розмноження сторічника висадкою надземних частин в окремі ємності - найпопулярніший спосіб його розмноження. Цей метод менш ефективний, ніж розведення почкуванням, зате набагато більш «чистий» - для його виконання не потрібно витягувати рослину з горщика. Для посадки без кореня беруть листя, череньки і верхівки стеблів.

Процедура виконується таким чином:

 1. Зрізати фрагмент рослини ближче до його основи.
 2. Обробити зріз активованим вугіллям або деревною золою.
 3. Помістити саджанець у темне прохолодне місце.
 4. Після того як місце зрізу перестане виділяти сік, слід помістити відросток у добре зволожений пісок.

Протягом 10-14 днів саджанець обзаведеться власним корінням і перетвориться на повноцінну рослину.

Як правильно садити?

Оптимальна пора року для посадки алое - рання весна, коли всі сили рослини сконцентровані на розвитку кореневої системи. Частота пересадок залежить від віку сторічника:

 • молоді рослини пересаджують щорічно;
 • квіти віком 2-5 років пересаджують у новий горщик раз на 2 роки;
 • старе алое пересаджують 1 раз на 3 роки.

Для того щоб саджанець прижився на новому місці, слід дотримуватися правил посадки:

 1. Готувати поживний дерновий субстрат.
 2. Обприскувати коріння і надземні частини саджанця Фітоспорином.
 3. На третій день після пересадки поставити горщик на добре освітлене вікно.
 4. Не поливати рослину протягом 7 днів після пересадки, щоб не спровокувати загнивання коріння.
 5. Через 3-5 днів налити воду в піддон для горщика.
 6. Через два тижні підгодувати сторічник слабким розчином перегну.
 7. Додавати у воду для поливу настій деревної золи.

Вибір землі і горщика

Субстрат для посадки повинен бути слабокислим (рН в межах 6,0-8,0), пухким і поживним. Оптимальний рецепт ґрунту:

 • 3 частини дерну;
 • 1 частина біогумуса;
 • 1 частина торфу;
 • 1 частина піску.

З метою економії часу можна купити в магазині вже готову суміш «Для суккулентів і кактусів». Також важливо приділити увагу вибору горщика. Він повинен бути досить широким (до 30 см) для безперешкодного розвитку коріння, а також стійким і зробленим з кераміки.

Підготовка відростка: як взяти дитинку?

Процес взяття відростка проводиться таким чином:

 1. Ґрунт у горщику ретельно зволожують, щоб розм'якшити його і зробити більш податливим.
 2. Рослину акуратно витягують з вазона і оцінюють зрілість придатків.
 3. Якщо вони досить розвинені, їх відокремлюють від кореневища за допомогою садової лопатки.

Найголовніше при відрізанні «дітки» - не пошкодити кореневу систему материнської рослини.

Як пересадити?

Алгоритм пересадки відростка:

 1. Промити корінці від залишків ґрунту.
 2. Обробити їх слабким розчином марганцівки або перекисом водню. Це необхідно для профілактики інфекційних захворювань і кореневої гнили.
 3. Встановити відросток на дренаж по центру горщика - так, щоб основа стебля знаходилася на 3 см нижче краю горщика.
 4. Притримуючи за стебель, присипати сіянець землею. Ґрунт слід попередньо просіяти.
 5. Утрамбувати землю і присипати тонким шаром піску.
 6. Рясно полити під корінь.

Протягом перших 3-х днів рослину потрібно захистити від попадання прямих сонячних променів (щоб уникнути опіків).

Увага! У більшості випадків інфікування алое відбувається в момент пересадки. Тому всі операції необхідно виробляти в стерильних рукавичках, землю попередньо пропарювати при температурі 60 ºС, а ємності та інвентар - дезінфікувати хлористим розчином.

Як виростити: способи

Сторічник вирощують одним з 5 способів:

 1. За допомогою аркуша. Метод підходить для омолодження старого алое або вирощування нової рослини. Головна перевага способу - його простота. Однак потрібно бути готовим до того, що в половині випадків вирощування з листа виявляється безрезультатним.
 2. Сплячими нирками («дітками»). Цей спосіб є найнадійнішим, оскільки розмноження здійснюється природним шляхом - квітівник лише сприяє відділенню саджанця від батьківської кореневої системи. Ос "

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND