Чому жовтіють і сохнуть листя юкки: причини, рекомендації

Чому жовтіють і сохнуть листя юкки: причини, рекомендації

Юкка - дуже гарна рослина, зовні схожа на пишну пальму. Росте юкка вкрай повільно, але в підсумку може досягти майже 4 метри у висоту, тому місця їй потрібно досить багато.


Якщо у цієї рослини раптом жовтіють і сохнуть листя, це свідчить про помилки у догляді, які в подальшому можуть призвести навіть до загибелі рослини.


Давайте більш детально розглянемо питання: чому у юкки жовтіє листя і що робити, якщо листя сохнуть і втрачають здоровий вигляд.

Причини

Брак освітлення. Це найпоширеніша причина побажання і висихання листя юкки. Щоб фотосинтез біля юкки відбувався природно, для неї потрібно яскраве, але досить розсіяне світло. При цьому не можна ставити її під прямі промені сонця, які можуть викликати у юкки опіки листя.

Про успішне розмноження заміокулькаса в домашніх умовах ми зібрали детальну інформацію.

Дізнайтеся більше про шкідників домашніх рослин і захист улюблених кольорів від них.

Лікування та профілактика

Як же врятувати юкку, коли листя активно жовтіє і сохне? Все залежить від причини, з якої це відбувається.

Якщо проблема в тому, що загнили коріння, допоможе пересадка. Потрібно дістати рослину з горщика, акуратно видалити загнилі корінці, а місця зрізів обробити спеціальним фунгіцидним розчином. Після цієї процедури юкку можна пересаджувати у свіжий субстрат, обов'язково замінивши горщик.


При нестачі освітлення, потрібно переставити юкку туди, де вона буде отримувати достатньо світла, наприклад, на південний підвіконня, захистивши її від прямих променів сонця.

У літній період її слід поливати рясно, теплою водою, але ні в якому разі не допускати надлишку вологи в ґрунті. Взимку потрібно звести полив до мінімуму.

При цьому вологість повітря в тій кімнаті, де знаходиться юкка, повинна бути досить високою. Добре з цим допоможе впоратися зволожувач повітря, або ємність з водою, поставлена поруч з рослиною.

Температура, при якій юкка добре себе відчуває влітку, не повинна опускатися нижче 20 ° C, а взимку - не вище 10 ° C. Восени необхідно повільно знижувати температуру, а потім переставити або в найхолоднішу кімнату, або на засклений балкон.

При виявленні шкідників потрібно якомога раніше вжити всіх заходів до їх усунення. Якщо затягувати з цим - рослина може загинути. Обробка листя інсектицидами допомагає легко впоратися зі шкідниками юкки.

Правильний догляд за цією прекрасною вічнозеленою рослиною допоможе уникнути будь-яких проблем з його здоров'ям. Дотримуйтесь цих простих правил і юкка приноситиме у ваш будинок свіжість і природну чистоту повітря багато років!

Новини від партнерів:

2 коментарі

Дякую за інформацію. Багато що взяла на замітку. На жаль, є невдала спроба з порятунку Юкки. Проблема - гниття, надлишок вологи. Пересадка не допомогла, оскільки вологою напоївся сам ствол, а починалося все також з побажання листя. На власному досвіді переконалася, що цю рослину категорично не можна поливати часто, пристосувалася раз на три-чотири тижні.


Торік купила вже велику юкку в зал. Коли купувала вона була зелена і пухнаста, але взимку практично все листя пожовтіли. Я думала, що це через якусь хворобу. Але прочитавши статтю, зрозуміла, що все через температуру - моя юка стояла занадто близько до батареї. Зараз на ній з'являється багато новеньких, зелених листочків. Дякую за підказку.

Юкка - жовтіють і сохнуть листя, що робити

Юкка (лат. Yucca) - декоративна рослина, яку досить часто можна зустріти в будинках і квартирах. Квітка входить до сімейства Агавових. Рослина відрізняється слабкими втечами і великими шапками зеленого листя. Однак іноді вони можуть жовтіти і висихати. Квітка втрачає свою декоративність. Чому у квітки юкка жовтіють і збережуть листя, що робити в цьому випадку і як врятувати кімнатну рослину, буде розказано в даному матеріалі.

У юкки сохнуть і жовтіють листя - які можуть бути причини

Причин того, що чому жовтіє листя біля юкки чимало. У більшості випадків процес виникає в результаті неправильного догляду за квіткою. Якщо вчасно не вжити необхідних заходів, то можна втратити рослину.

Листя біля юкки може жовтіти з різних причин

Основними причинами, що провокують побажання листя біля юкки, вважаються такі:


 • фізіологія,
 • нестача поживних речовин,
 • неправильний полив,
 • невідповідна температура повітря,
 • порушення світлового режиму,
 • ураження шкідливими комахами,
 • різні хвороби.

Увага! Часто недотримання правил відходу призводить не тільки до проблем з листям, але і загибелі всієї квітки.

Захворювання

Нерідко причиною, чому у юкки сохнуть кінчики листя є наявність різних захворювань рослини. Неправильний і надлишковий полив, переохолодження квітки часто стають причиною розвитку грибкових захворювань. На жаль, їх досить складно помітити. Основною ознакою вважається зміна виду листових пластин без будь-яких видимих причин.

Щоб врятувати рослину, потрібно припинити полив і обробити юкку спеціальними фунгіцидними засобами. Можливо знадобиться пересадити культуру в інший горщик.

Жовте листя виникає при різних хворобах

Увага! Нерідко грибкові захворювання призводять до повної загибелі рослини.


Шкідники

Порушення декоративності рослини і проблеми з листям можуть виникнути при ураженні квітки різними шкідникам. Основними вважаються такі:

Це шкідники, які висмоктують всі соки з квітки. В результаті, пальмі не вистачає поживних речовин, у юкки сохнуть кінчики листя, вони скручуються і опадають. Спровокувати появу паразитів можуть неправильний полив, невідповідна температура повітря, знижений імунітет рослини.

Боротися зі шкідниками потрібно починати відразу після виявлення. В іншому випадку існує ризик втратити всю рослину. Пошкоджені листочки видаляють, комах прибирають руками або за допомогою мильного розчину.

Однак у більшості випадків простіше і швидше позбутися паразитів, застосовуючи хімічні препарати спеціальної спрямованості. Можна використовувати такі засоби як Фітоверм, Актара, Актеллік. Розчин потрібно зробити за інструкцією.

[Важливо! Врятувати квітку вдасться, якщо у неї не пошкоджена коренева система ./alert]


Вологість ґрунту

Неправильний полив також є однією з причин того, що листочки юкки стають пожовхнутими і обсипаються. Ця квітка легко переносить посушливий період завдяки особливостям будови. Рослина відрізняється досить товстим стовбуром, в якому відбувається накопичення вологи, як у суккулентів. Листова платівка має досить щільну поверхню, яка оберігає від швидкої втрати вологи. Тому перелив для юкки згубний.

Надмірно волога земля провокує загнивання кореневої системи, листя може пожовтіти і відвалитися. Щоб уникнути такої проблеми, потрібно ретельно дотримуватися режиму поливу - ґрунт не повинен бути постійно вологим.

Увага! Брак поливу також негативно позначається на стані культури, юкка такого не любить і може засохнути.

Зрошення квітки проводять, коли грунт у горщику підсохне як мінімум наполовину. Полив проводять відстійною теплою водою, знизу під корінь.

Підвищена вологість може стати причиною гниття листя

Холодна рідина провокує загнивання коріння або основи стовбура. Врятувати таку рослину можна тільки за допомогою пересадки в інший ґрунт.

Температура повітря

Температура навколишнього повітря для юкки не менш важлива, ніж правильний полив. Неправильний температурний режим позначається на стані листя - вони сохнуть, скручуються і обсипаються.

Кращою для юкки (слонової та інших видів) вважається температура в діапазоні від 20 до 25 градусів. За таких умов рослина добре розвивається і не хворіє.

Різка зміна показників, постійні протяги, холод або спека призводять до того, що культура починає хворіти і швидко гине. Тому важливо забезпечити юкці найбільш відповідні умови для зростання і розвитку.

Загнивання коренів

Загнивання кореневої системи відбувається через постійне перезволоження ґрунту. Взимку біля квітки період спокою, тому полив повинен бути мінімальним і тільки теплою водою.

При частому зрошенні холодною рідиною при зниженій температурі коріння починають підмерзати, хворіють і поступово відмирають.

Вологу юкка (садова і домашня) накопичує в стовбурі, тому при її великому обсязі починає гнити коренева система, листочки скручуються, жовтіють і опадають.

Небезпечно те, що відразу виявити кореневу гниль не вийде. Першою ознакою вважається потемнення основи листя. На жаль, врятувати рослину можливо не завжди.

Якщо ознаки гнили мінімальні, то квітку витягують з горщика, обробляють корінці протигрибковими препаратами і пересаджують в нову ємність.

Листочки можуть жовтіти при невідповідній температурі

Важливо нормалізувати режим поливу і точно його дотримуватися надалі.

Інші можливі проблеми

Побажання листя у юкки може відбуватися з природних причин. З часом листя старіє, втрачає свою пружність і міцність, змінює забарвлення. Це нормальний процес старіння. В'яжуть нижні листя, пальма не може від них позбутися, тому вони продовжують висіти на стеблі. Подібні платівки легко можна видалити самостійно. З часом із залишків листків відбувається утворення стовбура, дуже схожого на пальму.

Ще однією причиною зміни стану листя у юкки є брак поживних речовин. Квітці в період вегетації потрібні різні мікроелементи для нормального розвитку і зростання. Брак потрібних речовин також виникає, якщо квітка довгий час зростає в одному ґрунті. У цьому випадку коренева система вже поглинула з землі всі елементи, а нові не надходять.

Нижнє листя може жовтіти через фізіологічні причини

Важливо визначити, чого саме не вистачає юці. У весняний період можна пересадити квітку в свіжий грунт. Нестачу певних речовин можна визначити за зовнішнім виглядом:

 • Дрібні молоді листочки жовтого відтінку - брак азоту.
 • Доросле листя, розташоване в середині, жовтіє - мало заліза.
 • Наявність темних прожилок по листу - не вистачає магнію.
 • Жовті листові пластини з темними плямами - мало фосфору.

Відповідні препарати можна придбати в спеціалізованих магазинах. Розводять кошти згідно з інструкцією.

Важливий для юки світловий режим. Квітці потрібно освітлення до 12 годин на добу. При нестачі світла культура витягується, листові пластини втрачають яскравість, стають тонкими, поступово засихають і опадають.

Важливо! Якщо вжити заходів на початку даного етапу, то його можливо зупинити. При нестачі світла знадобиться встановити спеціальні лампи для досвічування, щоб рослині вистачало світла. Як правило, подібні дії потрібні в період з жовтня до лютого.

Однак варто пам'ятати, що прямі сонячні промені також небезпечні для квітки. Не виключена поява опіків на листових пластинах. У цих місцях відбувається порушення процесів життєдіяльності, в результаті лист не отримує необхідного харчування, поступово жовтіє і висихає. Рослині слід забезпечити світле місце, захищене від прямих променів сонця.

При неправильному відході рослина може загинути

Що робити, якщо у пальми юкка жовтіють і сохнути листя? Щоб реанімувати квітку, слід постаратися дізнатися точну причину проблеми з листям. Якщо це досить складно, то краще пересадити рослину в новий горщик з поживним грунтом. При появі ознак ураження шкідниками культуру обробляють спеціальними засобами. Важливо забезпечити юкці правильний догляд - полив, температуру, освітлення, підживлення. Листові платівки періодично перевіряють на можливу наявність паразитів і хвороб.

Юкка - невибаглива квітка і при дотриманні правил не доставить клопоту. Навіть початківець може з ним чудово впоратися. При появі перших ознак хвороби квітки рекомендується постаратися визначити причину і усунути її.

У юкки жовтіють і сохнуть листя: чому і що робити?

 • View the full image

Жовттєют і збережуть листя біля юкки

Як виглядає юкка

Основні правила догляду за рослиною

Причини побажання та всихання листя юкки

Що робити, як врятувати рослину?

Юкку (Yucca) відносять до сімейству Агавові, хоча ця рослина дуже схожа на пальму. У числі цього сімейства складається понад 45 видів, але в якості кімнатних декоративних культивується не більше 7 видів і ще кілька можна зустріти в садах і парках. Юкка користується популярністю у квітникарів завдяки витонченому стовбуру, верхівку якого прикрашає копна красивого довгого листя смарагдового кольору.

Ці вічнозелені рослини є вихідцями з північноамериканських країн. На батьківщині юкку культивують не тільки як декоративні рослини. Юкка є джерелом волокна, з якого виготовляють одяг, мішки, канати і кошики. А з коріння культури місцеві жителі пристосувалися витягувати природні барвники червоного кольору, також частини рослини нерідко застосовують народні цілителі. Листя юкки містять крохмаль, тому часто застосовуються в кулінарії.

Як виглядає юкка

Стародавні стовбури юкки, з однією або кількома точками росту, можуть вінчати поникаючі або прямобробчі вузькі довгі листки. За допомогою грамотної обрізки стовбурам можна надати химерні форми і потрібну гілковість. Цвісти і плодоносити юкка може тільки в природних умовах, де їх досвідляють спеціальні метелики. Цвітіння декоративних сортів можна дочекатися вкрай рідко і тільки від гібридів.

При створенні сприятливих умов і невпинного догляду домашня юкка може зацвести тільки через 6-7 років. Ця подія трапляється влітку. Але досвідчені садівники навчилися стимулювати закладку квіткових нирок у дорослих рослин, створюючи прохолодні умови в зимовий період. Температура в цей час не повинна перевищувати 14 градусів. Квіточки юки схожі з маленькими білими дзвіночками і збираються в суцвіття мотілки.

Декоративні види рослини не відрізняються швидким зростом, але деякі екземпляри можуть досягти чотириметрової висоти.

Всі декоративні види юкки мають загальні характерні риси, що відрізняють їх від інших рослин:

 • культура росте як чагарник або деревце з потужним стовбуром
 • смарагдові листя щільної і жорсткої текстури, зазвичай однотонні, але бувають розбавлені білими прожилками
 • листя, довжина якого сягає метра, збираються в розетки
 • суцвіття мотілки утворюються в середині розеток листя

Після цвітіння на рослині утворюються плоди - це ягідки, які з часом перетворюються на насіннєві коробочки. У кімнатному квітникарстві найчастіше можна зустріти два види юкки:

 1. Слонову, яку часто називають фальшивою пальмою. Це чагарникова рослина з довгим загостреним листям. Слонова юкка отримала свою назву завдяки своєму стволу, який з віком значно вгамовується і нагадує слонову ногу. Батьківщиною цього виду є посушливі регіони з малою кількістю шкідників, тому рослину характеризують, як невибагливу.
 2. Алоелістну - зі шкіряним жорстким листям, що нагадує листя алое. Звідки і пішла її назва. Щоб виростити цей вигляд, потрібно докласти певних зусиль. Крона дорослої рослини куляста і вінчає товстий циліндричний стовбур.

Всі види юкки позитивно ставляться до свіжого повітря, тому в теплу пору року рослини переважно розміщувати на вулиці. Місце слід вибирати з рясним, але розсіяним сонячним світлом.

Основні правила догляду за рослиною

Юкка відрізняється красою, але щоб зберегти декоративний вид рослини, за ним потрібно правильно доглядати:

 1. Освітлення. Юці потрібна велика кількість світла, але прямі сонячні промені згубно впливають на рослини. Мініатюрні помилкові пальми потрібно розташовувати в західних або східних кімнатах поблизу вікон. При необхідності, тривалість світлового дня збільшують за допомогою штучного освітлення.
 2. Температурний режим. У літню пору року температура вмісту рослин не повинна перевищувати позначки в 25 градусів. Якщо юкка перегрівається, то її поміщають у прохолодне місце і обприскують, а через деякий час повертають на місце. Взимку юкке комфортно при температурі 11-13 градусів.
 3. Зрошення. Поливати декоративні пальми слід, враховуючи розміри самої рослини і горщика, а також від температури і вологості повітря. Влітку поливи потрібні рясні. Грунт не повинен просихати більше, ніж на 2 см. В середньому, поливи проводять раз на тиждень відстійною водою кімнатної температури. В осінньо-зимовий час поливи скорочують.
 4. Обприскування. Обприскування проводять з метою профілактики павутинного кліщика, але надмірне перезволоження може призвести до погіршення декоративного виду рослини. Тому таку процедуру слід проводити акуратно і в невеликих кількостях.
 5. Грунт. Для юкки підходить готовий ґрунт для драцени і пальми, яка містить мікроелементи, необхідні для нормального розвитку рослин. Також грунт можна приготувати вдома, змішавши по дві частини дернової, листової землі та піску і одну частину перегну. Такий склад оптимальний для молодих рослин, а для дорослих примірників підійде суміш з дернової та листової землі, до якої домішують пісок у співвідношенні 3:2:1.
 6. Підживлення. Підгодовувати юкку потрібно під час інтенсивного зростання один раз на місяць. В якості добрив підходять мінеральні та органічні склади. Розчини використовують для обприскувань внутрішніх сторін листя.
 7. Формування крони. Щоб стовбур юкки почав ветвитися, його слід обрізати. Процедура застосовна для молодих і здорових рослин, не вище 35 см. У другій половині весни юкке зрізають дві третини стовбура. Але необхідно стежити, щоб на основному стеблі залишилися листочки або нирки. Зрізи слід знезаражити, щоб запобігти розвитку інфекції. З часом, з решти стовбура виростуть нові втечі, а зі зрізаної верхівки - нова рослина.

Причини побажання та всихання листя юкки

Основною проблемою при вирощуванні домашньої юкки є втрата декоративності. Листя рослини можуть жовтіти і сохнути, але це не завжди є наслідком захворювання. Якщо всихають і відмирають тільки нижнє листя - то це природний процес розвитку. А коли спостерігається інтенсивний листопад, то слід знайти причину проблеми і усунути її.

Мініатюрна пальма може втрачати листя внаслідок неправильного догляду або ураження шкідниками:

 • Листя культури жовтіє і всихає через надлишок світла, знижену вологість повітря або неправильний полив.
 • Через зайве освітлення на листових пластинах утворюються сухі плями, тому рослину слід захистити від активного сонця.
 • При перезволоженні листя покривається коричневими плямами.
 • Якщо засихають краї і кінчики листків, то в приміщенні недостатньо вологе повітря, гуляють протяги або пальмі не вистачає поливів.
 • При переохолодженні листя квітки починають скручуватися і їх краї темніють.
 • Брак освітлення веде до побажання листя, а втечі квітки витягуються.
 • Грізними ворогами помилкової пальми є щитівки, павутинні кліщі, тлі і трипси.

Усі ці паразити оселяються на рослині і харчуються її соками. Тому листя починає жовтіти і всихати. Якщо не вживати жодних заходів, то квітка може загинути.

Що робити, як врятувати рослину?

Насамперед слід провести пересадку потерпілого екземпляра з повною заміною ґрунтової суміші. Корінці очищають від землі і видаляють пошкоджені ділянки. Після цього проводять дезінфекцію кореневої системи марганцевим розчином. Висушивши корінці, можна висаджувати юкку в новий ґрунт. Підживлення помилкової пальми слід на час відкласти.

Чим і як лікувати рослину:

 • Якщо рослина постраждала від грибкових захворювань, то "

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND